GENIVI

Ericpol, największy polski eksporter usług ICT, jest członkiem GENIVI Alliance, organizacji zrzeszającej czołowych producentów samochodów i twórców oprogramowania komputerowego w celu zaadaptowania systemów związanych z codzienną komunikacją i rozrywką w nowoczesnych samochodach (In-Vehicle Infotainment).

Certificate of Membership 2010-2011

Jako członek stowarzyszenia GENIVI Ericpol dzieli się swym wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu wysokiej dostępności oprogramowania (mission critical software) z przedstawicielami branży telematycznej z całego świata. W ramach GENIVI współpracują takie firmy jak BMW, GM, PSA, DELPHI, Magneti Marelli, Continental, Intel, Nokia. Ericpol odpowiadał za wytworzenie procesu testu, weryfikacji i zapewnienie jakości oprogramowania oraz narzędzi do testowania platformy. Nasz wkład to dwie dekady doświadczeń w testowaniu tego typu systemów.

Misją GENIVI jest wdrożenie i adaptacja platformy bazującej na otwartym oprogramowaniu poprzez ujednolicenie wymagań producentów samochodów i dostarczenie specyfikacji, implementacji referencyjnej oraz programów certyfikujących, które będą bazą dla dalszych działań związanych z otwartym oprogramowaniem oraz aplikacji. Platforma GENIVI ma rozwiązać kluczowy problem, jaki w obszarze IT napotyka przemysł samochodowy: skrócić długi czas produkcji oprogramowania, a co za tym idzie, zmniejszyć koszty jego wytworzenia.

Więcej: www.genivi.org