Read more »
Ericpol is now part of Ericsson

Nagrody i wyróżnienia

Rok 2015

Pracodawca Jutra - logotyp 2015 Ericpol został laureatem konkursu „Pracodawca Jutra” 2015 w kategorii branża IT, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jury konkursu brało pod uwagę kompleksowość, zakres merytoryczny i efektywność działań adresowanych do przyszłych pracowników, a także ich przełożenie na rzeczywisty wzrost kompetencji. Do tej pory w Konkursie wzięło udział ponad 300 firm z różnych branż.
software2015-01 Ericpol zajął:

 • 1. miejsce wśród firm prywatnych, świadczących usługi w modelu outsourcingu
 • 11. miejsce w kategorii firm software’owych świadczących usługi w modelu outsourcingu (awans o 3 miejsca)
 • 34. miejsce w kategorii firm europejskich (awans o 5 miejsc)

W kategorii ogólnej największych na świecie dostawców oprogramowania i usług teleinformatycznych firma plasuje się na 296. miejscu.

DF Po raz kolejny Ericpol znalazł się w gronie 20 „Dobrych Firm”. Tytuł przyznawany jest co roku polskim przedsiębiorstwom, które przez kilka lat z rzędu wykazują dynamiczny i efektywny rozwój. „Dobra Firma” to tytuł przyznawany przez redakcję „Rzeczpospolitej” firmom znajdującym się na Liście 2000. Kondycja kandydatów na „Dobrą Firmę” oceniania jest według kryteriów efektywności, rozwoju, stabilności oraz znakomitych wyników finansowych, uzyskiwanych przez kilka lat z rzędu.
W  raporcie ITwiz Best100 za rok 2014 Ericpol znalazł się na 1. miejscu wśród firm:

 • o największym eksporcie produktów i usług IT
 • o największej sprzedaży oprogramowania tworzonego na zamówienie

Raport ITwiz Best100 to ranking 100 największych firm IT w Polsce opracowany przez redakcję serwisu ITwiz o tematyce z pogranicza biznesu i IT.

W 24 edycji raportu Computerworld TOP200 za rok 2014 Ericpol uplasował się na:

 • 2. miejscu wśród firm osiągających przychód z sektora telekomunikacyjnego
 • 3. miejscu wśród firm świadczących usługi outsourcingu
 • 4. miejscu wśród firm osiągających przychód z eksportu
 • 5. miejscu w kategorii firm informatycznych o największym wzroście zatrudnienia
badges2015_poland Ericpol znalazł się w grupie najatrakcyjniejszych pracodawców z branży IT. Według rankingu Universum Student Survey 2015 firma zajęła 23. pozycję, awansując o 8 miejsc w stosunku do ubiegłego roku.
Orzeł Eksportu Ericpol został laureatem konkursu „Regionalne Orły Eksportu”, organizowanego przed redakcję dziennika „Rzeczpospolita”. Ericpol został laureatem dwóch kategorii – „Najdynamiczniejszy Eksporter” oraz „Osobowość Eksportu”.
iF DEsign Award Ericpol został laureatem międzynarodowego konkursu iF Design Awards za projekt Agilendara 2014 – firmowego kalendarza promującego Ericpol jako eksperta w dziedzinie zwinnych metod pracy  w kategorii Komunikacja – tożsamość marki. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 27 lutego w Monachium.

Rok 2014

logo Ericpol otrzymał tytuł Marki Polskiej Gospodarki w kategorii Branża IT przyznawany przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” oraz Ministerstwo Gospodarki. Ericpol został uznany za najlepszego eksportera w branży na podstawie oceny wzrostu eksportu w kolejnych 3 latach, nominalnej wielkości i udziału w sprzedaży.
software mini W rankingu “The Software 500” przygotowanym przez wydawnictwo Software Magazine Ericpol zajął:

 • 1 miejsce wśród firm prywatnych oferujących usługi w modelu outsourcingu
 • 21 miejsce w kategorii największych firm prywatnych dostarczających oprogramowanie
 • 288 miejsce w zestawieniu ogólnym (awans o 11 miejsc)
W rankingu TOP 200 magazynu Computerworld za 2013 rok Ericpol zajął:

 • 1 miejsce wśród firm osiągających przychody z obsługi sektora telekomunikacyjnego
 • 2 miejsce w kategorii największych firm IT dostarczających usługi outsourcingowe
 • 3 miejsce w kategorii firm osiągających przychód z eksportu
Ericpol w rankingu Diamentów Forbesa 2014 uplasował się na 5. miejscu w województwie łódzkim oraz na 39. na liście ogólnopolskiej w kategorii firm osiągających powyżej 250 mln PLN przychodów.

Rok 2013

W głównym rankingu polskiej edycji magazynu Home&Market za rok 2012 Ericpol znalazł się na 3. miejscu wśród najdynamiczniej rozwijających się polskich firm z branży IT. Z kolei w rankingu polskich firm świadczących usługi dla sektora telekomunikacyjnego Ericpol zajął 1. miejsce.
Ericpol znalazł się w gronie 30 Idealnych Pracodawców. Ranking został stworzony na podstawie badania Universum Student Survey, przeprowadzonego w 2013 r. wśród polskich studentów.
Ericpol otrzymał nagrodę „Sława Polski” – wyróżnienie dla liderów polskiego eksportu – oraz specjalną nagrodę dla największego eksportera w branży IT w plebiscycie przygotowanym przez Ministerstwo Gospodarki i dziennik “Rzeczpospolita”.
Ericpol znalazł się w prestiżowym gronie dwudziestu „Dobrych Firm 2013”, czyli najlepiej rozwijających się i najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw z Listy 2000 Polskich Firm dziennika „Rzeczpospolita”.
Ericpol jest największym dostawcą rozwiązań i usług IT dla telekomunikacji, największym producentem oprogramowania dedykowanego i wciąż pozostaje największą firmą IT województwa łódzkiego.W pozostałych kategoriach Ericpol uplasował się na:

 • 2 miejscu wśród największych producentów oprogramowania
 • 3 miejscu wśród firm IT o największym zysku netto i największym zysku brutto
 • 4 miejscu, jeśli chodzi o przychód powyżej 50 mln PLN
 • 4 miejscu wśród firm IT o największym zatrudnieniu
Po raz trzeci z rzędu Ericpol znalazł się w „The Software 500”. W 31. zestawieniu, które co roku przygotowuje wydawnictwo Software Magazine, łódzka firma awansowała o 13 miejsc.
W rankingu TOP 200 magazynu Computerworld za 2012 rok Ericpol zajął:

 • 1 miejsce wśród firm osiągających przychody z obsługi sektora telekomunikacyjnego
 • 2 miejsce w kategorii firm świadczących usługi outsourcingowe
Ericpol Sp. z o.o. znalazł się na liście Europe’s 500, skupiającej najszybciej rozwijające się prywatne przedsiębiorstwa w Europie. Firma zajęła w zestawieniu 17. pozycję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Ericpol zajął pierwsze miejsce w rankingu Firm Outsourcingu Procesów Biznesowych, w kategorii firm osiągających największy przychód z usług outsourcingowych IT. Zestawienie przygotował tygodnik Warsaw Business Journal i Zespół Book of Lists.
Siódma edycja biznesowego magazynu Forbes opublikowała listę firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Ericpol w rankingu Diamentów Forbesa 2013 uplasował się na 2. miejscu w województwie łódzkim oraz na 72. na liście ogólnopolskiej w kategorii firm średnich od 50 do 250 mln PLN przychodów.

Rok 2012

Ericpol został laureatem rankingu Najbardziej Pożądanych Pracodawców w opinii specjalistów i menadżerów w branży IT i telekomunikacji.
Według raportu Businessman.pl Teleinfo500 za 2011 rok Ericpol zajął:

 • 1 miejsce w kategorii „Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług dla Telekomunikacji”
 • 1 miejsce wśród „Firm IT o największej zyskowności w kategorii firm powyżej 50 mln”
 • 1 miejsce w kategorii „Firmy świadczące usługi Outsourcingu IT”
Drugi rok z rzędu Ericpol znalazł się w rankingu 500 największych na świecie dostawców oprogramowania i usług IT. Ranking The Software 500 już po raz 30. został przygotowany przez wydawnictwo Software Magazine.
Ericpol i Mill Studio otrzymali nagrodę Red Dot Design Award 2012 w kategorii „communication design” za projekt Agilendara – oryginalnego kalendarza, którego projekt jest oparty na metodologii Agile. Na naszej stronie znajdziesz więcej informacji o konkursie.
W rankingu TOP 200 magazynu Computerworld za 2011 rok Ericpol zajął:

 • 1 miejsce w kategorii firm osiągających przychód z eksportu
 • 1 miejsce wśród firm osiągających przychody z obsługi sektora telekomunikacyjnego
 • 1 miejsce w kategorii największych firm IT dostarczających rozwiązania dedykowane
Ericpol otrzymał wyróżnienie w konkursie Złotych Anten w kategorii “Najbardziej Obiecująca Firma Roku” podczas XII Sympozjum Świata Telekomunikacji. Ericpol został doceniony za najwyższą jakość świadczonych usług i wysoką kulturę inżynierską w obszarze teleinformatycznym.

Rok 2011

Ericpol znalazł się na liście 500 największych na świecie dostawców oprogramowania i usług teleinformatycznych. Autorem 29. edycji rankingu „The Software 500” jest wydawnictwo Software Magazine. Ericpol jest pierwszą polską firmą w historii rankingu, która zakwalifikowała się do grona 500 największych globalnych producentów oprogramowania i dostawców usług IT.
Według rankingu TOP200 za 2010 rok Ericpol zajął:

 • 1 miejsce w kategorii firm osiągających przychód z eksportu
 • 1 miejsce wśród firm osiągających przychody z obsługi sektora telekomunikacyjnego
 • 1 miejsce w kategorii największych firm IT na terenie woj. łódzkiego
Według raportu Businessman.pl Teleinfo500 za 2010 rok Ericpol zajął:

 • 1 miejsce w kategorii “Krajowi producenci oprogramowania”
 • 1 miejsce w kategorii “Największych firm w województwie łódzkim”
 • 2 miejsce w kategorii “Najwięksi dostawcy rozwiązań informatycznych dla telekomunikacji w Polsce”
 • 3 miejsce w kategorii “Firmy o największym przychodzie z eksportu IT”
Diamenty Forbes 2011 Polska edycja biznesowego magazynu Forbes opublikowała listę firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Ericpol w rankingu Diamentów Forbesa 2011 z średnim wzrostem wartości w ostatnich 3 latach na poziomie 56,4 proc. uplasował się na 3. miejscu w województwie łódzkim oraz na 79. w Polsce w kategorii od 50 do 250 mln PLN przychodów.
Ericpol jako jedyna polska firma, znalazł się w rankingu 100 najlepszych firm outsourcingowych na świecie, w grupie  określanej mianem „Rising Star”. Autorem dorocznego rankingu jest stowarzyszenie International Association of Outsourcing Professionals (IAOP).

Rok 2010

Ericpol został łódzkim laureatem rankingu „Skrzydła Biznesu” w woj. łódzkim, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna. „Skrzydła Biznesu” to ranking firm MSP, który wyróżnia przedsiębiorstwa posiadające najlepsze raporty finansowe za rok 2009 i opierające swój rozwój na innowacyjności. Dodatkowo Ericpol otrzymał wyróżnienie w kategorii „Firma średnia wiarygodna i dynamiczna” w ogólnopolskiej gali finałowej.
Cztery 1. miejsca Ericpola w rankingu TOP200 za 2009 rok:

 • 1 miejsce w kategorii firm osiągających przychód z eksportu
 • 1 miejsce wśród firm świadczących usługi oprogramowania na zamówienie
 • 1 miejsce wśród firm osiągających przychody z obsługi sektora telekomunikacyjnego
 • 1 miejsce w kategorii największych firm IT na terenie woj. łódzkiego

Rok 2009

Ericpol największym polskim eksporterem ICT
Ericpol jest największym eksporterem polskiej branży ICT i jednocześnie największym dostawcą oprogramowania telekomunikacyjnego, według tegorocznego wydania raportu TOP200.

Rok 2008

Według Teleinfo500 za rok 2007, Ericpol zajmuje:

 • 1 miejsce wśród 28 największych firm informatycznych w województwie łódzkim
 • 2 miejsce wśród 50 firm realizujących usługi doradcze IT w Polsce
 • 2 miejsce wśród 50 największych firm osiągających przychód z eksportu IT w Polsce
 • 3 miejsce wśród 50 największych dostawców rozwiązań informatycznych dla telekomunikacji w Polsce
Ericpol wypracował ponad 10% wartości polskiego eksportu IT
Ericpol jest drugim eksporterem branży IT w Polsce oraz największym polskim producentem oprogramowania na zamówienie, według rankingu TOP200 za rok 2006
„Teraz Polska” dla firmy Ericpol
Jednym z laureatów XVIII edycji konkursu „Teraz Polska” w kategorii produktów i usług został Program dla praktyki lekarskiej drEryk, stworzony wspólnie przez Ericpol i Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Godło „Teraz Polska” jest przyznawane przez kapitułę najbardziej prestiżowego krajowego konkursu dla produktów i usług, organizowanego pod patronatem Prezydenta RP. Kapitułę tworzą przedstawiciele środowiska biznesu i polityki.

Rok 2007

Ericpol uplasował się na 14. miejscu rankingu największych eksporterów „Listy 2000”, opublikowanej przez dziennik „Rzeczpospolita”.
Ericpol utrzymuje wysokie pozycje raporcie „Teleinfo500” za rok 2006:

 • 1 miejsce wśród 33 największych firm informatycznych w województwie łódzkim
 • 2 miejsce wśród 53 firm realizujących usługi doradcze IT w Polsce
 • 3 miejsce wśród 60 największych firm osiągających przychód z eksportu IT w Polsce
 • 3 miejsce wśród 25 firm o największym zysku netto do kapitału podstawowego

Rok 2006

Ericpol drugim eksporterem IT w Polsce
Na liście firm osiągających przychód z eksportu za rok 2005 Ericpol awansował z trzeciego miejsca na drugie, ustępując nieznacznie Intel Technology Poland. W sektorze firm świadczących usługi doradcze Ericpol awansował z miejsca piątego na drugie, a przychody osiągane w obszarze obsługi sektora telekomunikacyjnego pozwoliły spółce umocnić swoją pozycję i zająć miejsce czwarte.
Ericpol Gazelą Biznesu
Ericpol otrzymał prestiżowe wyróżnienie w rankingu małych i średnich przedsiębiorstw, przygotowywanym przez „Puls Biznesu”.
Ericpol w raporcie „Teleinfo500” za rok 2005 zajął miejsca:

 • 1 miejsce wśród 29 największych firm informatycznych w województwie łódzkim
 • 2 miejsce wśród 60 największych firm osiągających przychód z eksportu
 • 3 miejsce wśród 25 firm o największej średniorocznej zmianie przychodów w latach 2001-2005 (firmy o przychodzie od 20 mln zł do 50 mln zł w 2002)
 • 3 miejsce wśród 50 najwiekszych firm informatycznych realizujących usługi doradcze IT w Polsce
 • 6 miejsce wśród 50 największych dostawców rozwiązań informatycznych dla telekomunikacji w Polsce

Rok 2005

Ericpol czołowym eksporterem IT według TOP200 za rok 2004 zajmując:

 • 2 miejsce, jeśli chodzi o wielkość przychodów z eksportu produktów i usług IT
 • 5 miejsce wśród firm świadczących usługi doradcze w IT
 • 8 miejsce wśród firm teleinformatycznych o największym wzroście zatrudnienia
 • 8 miejsce wśród firm IT, osiągających przychód z obsługi sektora telekomunikacyjnego

 

Strona ericpol.pl używa plików cookies, aby spełniać Państwa oczekiwania. Odpowiednia konfiguracja ustawień przeglądarki internetowej
pozwala na zablokowanie zapisywania plików cookies lub ich usunięcie, ale może również spowodować utrudnienia lub brak działania serwisu.
Kontynuując przeglądanie strony bez zmian ustawień przeglądarki akceptujesz zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej »